Технічний контроль автомобілів

Главная

Краткое содержание:

Де пройти ОТК в Миколаєві?

Головна

Обов’язковий технічний контроль (ОТК) – це перевірка транспортного засобу, елементів додаткового обладнання та його частин на предмет відповідності технічного стану ТЗ вимогам безпеки для допуску до участі в дорожньому русі. Технічний контроль (раніше «техогляд»), таким чином, повинен підтвердити відсутність несправностей в основних агрегатах автомобіля, а також відповідність нормативам охорони навколишнього середовища.

Центр Центр «Діагностичний комплекс автотранспортних засобів ТЗОВ ЛТК «МЕГАБУДТРАНС» пропонує послуги з проведення технічного контролю ТЗ за доступною ціною. Наша компанія розташовується за адресою: м.Миколаїв, вул. 166 Дивізії, 3.

Дізнатися більше, як можна до нас проїхати з 4-х основних напрямків: Миколаєва, Нової Одеси, Кропивницького (Кіровограда), Херсона..

ОТК в Миколаєві, Обов'язковий технічний контроль автомобілів, Техогляд

Завдяки сучасному обладнанню та новітніми технологіями, наявності всіх приладів для вимірювання показників автомобіля, кваліфікований персонал центру проведе комплексну оцінку вашого транспортного засобу якісно і у встановлені терміни. Ви можете бути впевнені, що пройдете обов’язковий технічний контроль з першого разу, отримавши по закінченню огляду пакет всіх необхідних документів.

З 2011 року в силу вступили поправки до деяких законодавчих актів України системи держрегулювання в сфері автомобільних перевезень. Закон 3565-17 від 05.07.2011г. скасовує обов’язковий раніше техогляд для деяких категорій транспортних засобів. Крім цього, були внесені зміни в саму процедуру проходження техогляду.

Який пакет документів надається для проходження ОТК?

Для автомобіля:

1 Реєстраційний документ
2 Для ТЗ, що перевозить небезпечні вантажі, необхідно свідоцтво про допущення до перевезень, а також про навчання водія
3 Для авто, що працює на газі, надайте документ, що підтверджує успішну перевірку газової установки
4 При наявності спеціальних світлових або звукових сигналів потрібен дозвіл на їх використання

Власнику:

1 Для фізособи – паспорт (інший документ, що підтверджує особу власника)
2 Для юрособи – довіреність (НЕ нотаріальна) в разі його відсутності під час техогляду. Її повинно буде пред’явити особа, яка буде забирати протокол проходження. Крім цього, потрібно надати банківські реквізити, копію свідоцтва про держреєстрацію, а також свідоцтво платника податків.
3 З 2011 року медична довідка скасована: для проходження ОТК вона не потрібна.

Після проходження ОТК який документ отримує власник?

Залежно від підсумків проходження обов’язкового технічного контролю, який являє собою комплексну перевірку всіх систем автомобіля і його стану, видається протокол відповідності або ж при виявленні порушень – акт невідповідності. У протоколі при позитивному рішенні вказується дата наступного техогляду.

Вартість проходження ОТК в Миколаєві

Уточнюйте вартість за наступними телефонами: (063) 290-51-31; (095) 121-03-05. Наші фахівці дадуть відповідь на всі виниклі питання і нададуть вам необхідну консультацію. Адреса нашої компанії: г. Николаев, ул. 166 Дивізії, 3. Акредитована випробувальна лабораторія ТЗОВ ЛТК «МЕГАБУДТРАНС». E-mail: spectexand@ukr.net

Техогляд легкових і вантажних автомобілів (з повною масою до 3500 кг.)
Техогляд вантажних автомобілів (з повною масою від 3500 кг)
Техогляд причепа (з повною масою до 3500 кг)
Техогляд причепа (з повною масою від 3500 кг)
Техогляд мототехніки
Техогляд тракторів

Точну вартість уточнюйте по телефону:

(063) 290-51-31 ; (095) 121-03-05

Які зміни були прийняті для проходження ОТК?

В силу вступив наступний перелік нововведень:

  • Процедура «Технічного огляду» була перейменована в «Обов’язковий технічний контроль»
  • Відсторонення державтоінспекції від перевірки транспортного засобу на технічний стан. В даний час ця виконання цієї функції покладено на ліцензовані СТО (станції технічного обслуговування)
  • Певні категорії ТЗ тепер не підпадають під дію закону про державний техогляд. дивіться табліцу№1
  • Зміни в процедурі ОТК
  • Після проходження перевірки власнику видається протокол проходження технічного контролю (раніше «талон техогляду»). Протягом 45 діб на підставі даного бланка суворої звітності необхідно отримати поліс «автоцивілки» (ОГСПО), який буде дійсний до наступного терміну проходження технічного контролю.
  • Контроль страхових компаній над своєчасністю проходження перевірки технічного стану ТЗ.

Правила проходження процедури ОТК відображені в Постанові КМУ №137 від 30.01.2012 року. У минулому році в установлений Порядку було внесено деякі зміни і доповнення.

  • Заява на проведення ОТК писати тепер не потрібно
  • Паспорт і свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу можна подавати як особисто, так і через свого представника. При цьому останній зобов’язується пред’явити документ, що підтверджує його повноваження.
  • В обов’язковому порядку проводиться фото- і відеофіксація загального вигляду автомобіля з номерним знаком, унікального коду ТЗ, гальмівної системи і фар методом стендових випробувань. Матеріали повинні бути підготовлені таким чином, щоб на них відображалася та СТО, де проводився технічний контроль. Фотографії потім друкуються на зворотному боці протоколу. Дата і час фотофіксації повинні збігатися з тими, які будуть зафіксовані в протоколі. Дані дії дозволяють виключити видачу протоколу проходження ОТК без проведення дійсного ТО.
  • Процедура ОТК почне проводитися тільки після того, як фахівці перевірять дані реєстраційних документів, номерних знаків автомобіля і ідентифікаційних номерів на відповідність.

Технічний стан перевіряється за допомогою засобів перевірки, а також методом органолептичного контролю. Система рульового управління, знос з’єднань, гальма, колеса та шини, газобалонне обладнання та інші важливі елементи перевіряються спеціальним обладнанням, а за допомогою органів почуттів (органолептичний метод) перевіряється робота світлових приладів, стан деяких вузлів і агрегатів автомобіля.

Кому необхідно проходити ОТК?

Необхідність проходження ОТК і терміни регламентуються ст. 35 Закону України «Про дорожній рух». Виходячи з нового закону, коло власників транспорту, які повинні були проходити технічний контроль, зараз значно скоротився. Якщо автомобіль використовується виключно в особистих цілях (незалежно від терміну експлуатації), то ОТК проходити в даному випадку не потрібно (тільки за бажанням власника транспортного засобу). Що ж стосується комерційного транспорту, то правила змінилися незначно.

  • При терміні експлуатації більше 2 років юридична особа – власник легкового автомобіля зобов’язується проходити ОТК з періодичністю один раз на два роки, до 2 років – не потрібно
  • Таксі – щорічно
  • Вантажний автомобіль (з вагою менше 3,5 тонн і віком понад 2 роки) – через кожні 2 роки
  • Вантажні автомобілі (з вагою більше 3,5 тонн) – щорічно
  • Щодо причепів діють ті ж правила, що можна застосувати й до вантажних автомобілів. Наприклад, якщо причіп використовується вантажним автомобілем вагою понад 3,5 тонн, то технічний контроль необхідно проходити один раз на рік.
  • Для всіх автобусів діє єдине правило: ВТК необхідно проходимо два рази в рік, тобто з періодичністю один раз в 6 місяців. Це ж правило діє відносно спеціалізованих ТЗ, які перевозять небезпечні вантажі.

Відзначимо, що під терміном експлуатації мається на увазі період часу від випуску автомобіля з конвеєра до дати проходження огляду на СТО. При визначенні категорії ТЗ використовується інформація, зазначена в технічному паспорті (свідоцтві про реєстрацію). Скориставшись розташованої нижче таблицею, вам буде легше визначити необхідність проходження ОТК вашого транспортного засобу або ж її відсутність.

Техогляд також повинні пройти ті автомобілі, на яких відправляються в поїздку в Європейські країни (згідно з договором про асоціацію з ЄС). З 2018 року введено нове правило: при першій реєстрації і перереєстрації транспортного засобу необхідно також пройти процедуру ОТК.

Для особистих або комерційних цілей використовується автомобіль? Як це визначається

Згідно з доповненнями, внесеними до Порядку в 2017 році, автомобіль вважається експлуатованим в цілях прибутку в наступних випадках:

  • Під час виконання цивільних угод для отримання прибутку
  • Під час проведення господарської діяльності

Дане правило діє у відношенні як фізичних, так і юридичних осіб, якщо вищевказані умови дотримані.

В яких випадках можуть відмовити в перевірці?

При недотриманні власником транспортного засобу певних правил виконавцем буде відмовлено в проведенні ОТК. Автомобіль повинен відповідати ряду вимог:

  • Він повинен бути чистим і підготовленим.
  • Надано на перевірку повністю укомплектованим, тобто в ньому повинна знаходиться аптечка з не закінченим терміном придатності, знак аварійної зупинки і вогнегасник. Необхідну інформацію по даному пункту можна знайти в додатку №5 до Порядку
  • Заправлений усіма необхідними експлуатаційними рідинами.
  • Гальмівна система справна
  • Система рульового управління
  • Сходження коліс
  • Перевірити чи справний стеклоомиватель і склоочисник.
  • Справні всі зовнішні світлові прилади, аварійна сигналізація
  • Не повинно бути великих утворень корозії на знімних елементах кузова авто.
  • Рівень тонування стекол в порядку норми, лобове скло без пошкоджень
  • Знос і висота протектора покришок

Порушення, які можуть спричинити за собою відмову в проведенні технічного контролю:

  • Невідповідність VIN коду;
  • Відсутність необхідного пакету документів;
  • Різниця між інформацією, заявленої в документах і реальних даних про транспортний засіб;
  • Невідповідність держ. номерів.

Які наслідки в разі несвоєчасного проходження ОТК?

При першому порушенні ставиться відповідальність у вигляді штрафу розміром в 680 грн., А при повторному порушенні – 850 гривень. При відсутності протоколу проходження стає неможливим отримання страхового поліса ОСАЦВ.

Де пройти ОТК (як нас знайти) і скільки за часом він займає?

Власник транспортного засобу визначає самостійно СТО, в якій він збирається проходити процедуру обов’язкового технічного контролю. Перед цим необхідно перевірити на наявність виконавця в єдиному реєстрі на сайті Головного сервісного центру МВС, а також переконатися в тому, чи має право цей пункт проходження на здійснення контролю на певну категорію ТЗ.

Порядок передбачає наступне час проведення перевірки технічного стану в ході ВТК:

  • Легкові автомобілі – від 25 до 40 хвилин
  • Вантажні автомобілі – 60 хвилин
  • Автобуси – 65 хвилин.

ТЗОВ ЛТК «МЕГАБУДТРАНС»

Акредитована випробувальна лабораторія №8

Адрес: м Миколаїв, вул. 166 Дивізії 3,
Телефоны: (063) 290-51-31 ; (095) 121-03-05
E-mail: spectexand@ukr.net